wtorek, 23 listopada 2010

Mój pierwszy biznes - mobilna myjnia parowa

Wielu ludzi marzy o otworzeniu własnej działalności gospodarczej, żeby móc się pozbyć się jarzma sztywno narzuconych godzin pracy oraz ciągłej powtarzalności i braku szans na wykazanie swojej kreatywności.
Problemem jednak jest często brak pomysłu, a przynajmniej brak dostatecznie (przynajmniej subiektywnie) atrakcyjnego i gwarantującego odpowiedni zysk.
Dla tej grupy ludzi najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie formuły franchisingowej. Franchising (franczyzna)to system sprzedaży towarów, usług lub technologii, który jest oparty na ścisłej i ciągłej współpracy pomiędzy prawnie i finansowo odrębnymi i niezależnymi przedsiębiorstwami - franczyzodawcą i jego indywidualnymi franczyzobiorcami.
Ostatnio na polskim rynku pojawiła się oferta franczyzny mobilnych myjni parowych. Mobilne myjnie parowe weszły na nasz rynek zaledwie kilka lat temu, ale stają się coraz większym zagrożeniem zarówno dla myjni ręcznych jak i tych w pełni zautomatyzowanych.
Za klika tysięcy złotych włożonych w wykupienie licencji często można otrzymać takie rzeczy jak :
samochód osobowy z reklamami do użytkurad_image0005
sprzęt do mycia parą
zestaw szkoleń technicznych i marketingowych
materiały szkoleniowe
strój roboczy oraz inne przydatne elementy

Ecomyjnie takie jak właśnie myjnie parowe staja się coraz popularniejsze w Polsce i na całym świecie, ponieważ mają kilka niewątpliwych plusów w stosunku do tradycyjnych myjni i myjni automatycznych.
Przede wszystkim ich mobilność pozwala na dotarcie do klienta na zamówienie, co zupełnie odwraca kolejność. Klient wystarczy, że zadzwoni i poda miejsce oraz godzinę, o której ma się zjawić obsługujący myjnie. To jest zdecydowanie duży plus i dogodność dla klienta. Poza tym, mobilne myjnie parowe działają dokładniej niż myjnie automatyczne, a często też lepiej niż standardowe ręczne. Wszystko to za sprawą pary, która dociera we wszystkie szczeliny samochodu w przeciwieństwie do gąbki, czy szlaufa.
Poza tym zużycie wody i prądy w przypadku mycia parą jest dużo niższe niż w przypadku innych metod, stąd często myjnie parowe nazywane są ecomyjniami.
Czy warto zainwestować w tą branże ?
Jeżeli ktoś chce spróbować wyjść na swoje, lubi jeździć samochodem, nie boi się wilgoci, to chyba jak najbardziej warto spróbować, szczególnie biorąc pod uwagę to, że jest to stosunkowo młoda branża, która jeszcze nie ma swojego jasnego lidera w Polsce.

1 komentarz:

 1. cześć,
  czy to znaczy, że zainwestowałeś w taki biznes?
  jestem ciekaw, jak to się sprawdza w zimie.
  w sensie czy da się wyżyć? ;)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń